Zakres usług

Twoja Firma na Google Street View

Zaprezentuj się na mapach Google

Wykorzystaj niezwykłe możliwości i zasięg Google Street View, aby zaprezentować swoją lokalizację całemu światu

Więcej …

Wirtualny spacer na Twojej stronie

Indywidualnie zaprojektowana wycieczka dla Twojej firmy

Idealna dla tych, którzy chcą mieć wyjątkowy spacer z rozszerzonymi funkcjami multimedialnymi, niestandardową nawigacją i menu

Więcej …

Panoramy sferyczne z drona

Szeroka perspektywa 360°

Nasi licencjonowani operatorzy pomogą Ci zaprezentować duże obszary, krajobrazy i okolicę z powietrza

Więcej …

Czym jest wirtualny spacer

Wirtualny spacer  to nowoczesne narzędzie do prezentowania obiektów, wizualizacji ich wnętrz i otoczenia, promujące oferowane przez firmy produkty i usługi.

Wirtualna wycieczka to grupa połączonych ze sobą zdjęć sferycznych 360°, wykonanych zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz przeznaczonych do prezentacji obiektów. Jednoczesne wykorzystanie dostępnych obecnie na rynku rozwiązań technicznych jakimi są drony pozwala na wykonywanie panoram również z powietrza. Umożliwia to spojrzenie na obiekt z szerszej perspektywy, a także w dużym stopniu uatrakcyjnia spacer.

Połączone ze sobą panoramy tworzą wirtualne środowisko, po którym, przy pomocy komputera lub urządzania mobilnego, można się poruszać i rozglądać, poznając w szczegółach nowe miejsca bez wychodzenia z domu.

Dla kogo

W każdej branży jest sporo przestrzeni, którą można wykorzystać na wirtualny spacer. Bez względu na  to czy chcesz zaprezentować wnętrze hotelu i pochwalić się wystrojem oraz wyposażeniem znajdujących się w nim apartamentów, czy pokazać jak zaopatrzony jest bar w Twoim lokalu, czy może zademonstrować inwestorom lub przyszłym lokatorom na jakim etapie budowy znajduje się inwestycja, to sięgnięcie po rozwiązanie jakim jest wirtualna wycieczka jest idealnym pomysłem.

HOTELE

RESTAURACJE

AGENCJE NIERUCHOMOŚCI

FIRMY DEWELOPERSKIE

ARCHITEKTURA

OBIEKTY TURYSTYCZNE

MUZEA

OBIEKTY PRZEMYSŁOWE

GALERIE I SALONY

ARCHITEKCI
I PROJEKTANCI WNĘTRZ

Sposoby prezentacji

W zależności od oczekiwań klienta przygotowujemy wirtualne spacery z przeznaczeniem zarówno dla platformy Google Street View jak i gotowe do umieszczenia ich na dowolnej stronie www.

Twoja Firma na Google Street View

Wykorzystaj technologię Street View firmy Google do zaprezentowania swojej działalności w formie wirtualnego spaceru 360°. Każda taka wycieczka pojawia się automatycznie w trzech najważniejszych serwisach Google  czyli w wyszukiwarce Google, Mapach Google oraz w Google+.

Google jako najczęściej wykorzystywana wyszukiwarka na świecie jest głównym źródłem pozyskiwania informacji przez klientów. Przystępując do projektu Google Moja Firma zdecydowanie zwiększasz poziom swojej widoczności w Internecie oraz zaznaczasz swoją obecność na Mapach. Poprzez udostępnienie wirtualnej wycieczki po swojej firmie uatrakcyjniasz jej wizerunek w sieci poprzez możliwość zwiedzenia jej wnętrza, a także innych miejsc, którymi chciałbyś się pochwalić przed całym światem.

Wycieczka w Google Street View to wyjątkowa forma marketingu i promocji Twojej firmy, hostowana bezpłatnie i bezterminowo na serwerach Google, a jedynym kosztem jaki ponosisz jest koszt realizacji sesji zdjęciowych przez rekomendowanego fotografa Google.

Wyszukiwarka Google

Wizytówka Twojej firmy w Google to najlepszy sposób na zwiększenie widoczności w sieci. Uatrakcyjnij swój wizerunek poprzez dodanie wirtualnego spaceru na Street View

Mapy Google

Mapy GoogleZaznacz swoją obecność na mapach Google i pozwól się na nich wyszukać. Zrób dobre pierwsze wrażenie dzięki wizytówce z wirtualnym spacerem po Twojej firmie

Google Moja Firma

Umieszczając zdjęcia i wirtualny spacer na Twojej wizytówce wyróżniasz się i zyskujesz przewagę. Według badań Google takie wizytówki dwukrotnie częściej wzbudzają zainteresowanie użytkowników

Wirtualny Spacer na Twojej stronie

Spersonalizowane wirtualne wycieczki to krok naprzód w stosunku do zwykłego wirtualnego spaceru oferowanego przez Google. Podczas gdy standardowe wycieczki oferują jedynie poruszanie się pomiędzy połączonymi ze sobą obrazami panoramicznymi to spacer niestandardowy umożliwia włączenie do prezentacji różnego rodzaju materiałów multimedialnych. Odpowiednie zaprojektowanie i zaprogramowanie spaceru pozwala na umieszczenie go na dowolnej stronie internetowej. Każdy spacer można dodatkowo wzbogacić o takie treści jak:

 • Loga, nagłówki i znaki firmowe identyfikujące firmę
 • Materiały wideo (w tym filmy 360°) wprowadzające dynamikę do wirtualnego spaceru
 • Klipy audio
 • Graficzne i tekstowe etykiety informacyjne ułatwiające poruszanie się w wirtualnym środowisku
 • Zdjęcia, które po kliknięciu ukazują detale wybranych fragmentów wizualizacji
 • Charakterystyki i opisy poszczególnych elementów sceny
 • Linki i odnośniki do innych miejsc w sieci.
 • Obiekty animowane

Wycieczki tego typu mogą być wielokondygnacyjne i zawierać szczegółowe plany pięter, które pozwalają widzowi na pełną orientację w wirtualnej rzeczywistości, a także dają całkowitą kontrolę nad kierunkami poruszania się. Posiadają własne, indywidualnie projektowane menu, szatę graficzną, a także własne przyciski sterujące służące do wygodnego poruszania się po prezentacji. Ponadto, włączenie do spaceru panoram wykonanych z drona pozwala na uzyskanie ogólnego spojrzenia na obiekt, a także ułatwia wybór miejsca, w które zwiedzający chciałby się przenieść.

Takie spacery, oprócz niewątpliwej funkcji promocyjnej, reklamowej i marketingowej mogą pełnić również rolę edukacyjną. Dzięki nim ekspozycje muzealne, ścieżki w skansenach czy parkach krajobrazowych stają się dostępne dla każdego użytkownika sieci i zachęcają do realnego zwiedzania.

Panoramy sferyczne z drona

Zdjęcia panoramiczne 360° z powietrza wykonane z wykorzystaniem wysokiej rozdzielczości sprzętu fotograficznego pozwalają spojrzeć na interesujące nas miejsca z perspektywy, z której na co dzień ich nie oglądamy. Zdjęcia wykonujemy z wysokości od kilku do kilkuset metrów z uwzględnieniem przepisów dotyczących wykorzystania przestrzeni powietrznej w danym rejonie.
Panoramy z lotu ptaka to znakomity sposób na zaprezentowanie rozległych obszarów takich jak miasta, obiekty rekreacyjne, parki, obiekty przemysłowe czy place budów.
Ponadto, doskonale oddają aktualny stan fotografowanego obiektu lub obszaru i stanowią one świetną alternatywę dla zdezaktualizowanych często zdjęć satelitarnych.
Ujęcia tego typu z powodzeniem można wykorzystać w każdej branży, ale szczególnie przydatne są w handlu nieruchomościami, turystyce, przemyśle budowlanym, a także w szeroko rozumianej promocji i marketingu.

Korzyści dla klienta

Wirtualny spacer w znacznym stopniu uatrakcyjnia wizerunek Twojej firmy. Publikując ten rodzaj prezentacji zyskujesz przewagę nad konkurencją, a wirtualna wycieczka sprawia, że klienci chętniej wracają na Twoją stronę, a tym samym do usług jakie oferujesz. O wymiernych korzyściach jakie niesie ze sobą zamieszczenie na stronie wirtualnego spaceru świadczą badania i statystyki publikowanie przez różne instytucje zajmujące się ilościowymi i jakościowymi badaniami rynku.

Co zyskujesz

 • Przyciągasz uwagę klientów i zwiększasz ich zainteresowanie swoją firmą.
 • Możliwość szczegółowego zapoznania się z warunkami panującymi w Twojej firmie kształtuje wizerunek Twojej otwartości dla klienta i utwierdza go w przeświadczeniu, że nie masz niczego do ukrycia, a co za tym idzie zwiększa jego zaufanie.
 • Zyskujesz przewagę nad konkurencją, która nie zdecydowała się jeszcze na publikację wirtualnego spaceru.
 • Lepsze pozycjonowanie w wyszukiwarce i na mapach Google.
 • Bezpłatny i bezterminowy hosting Twojej wycieczki na serwerach Google.
 • Możliwość umieszczenia wycieczki na Twojej stronie internetowej oraz na facebooku.
 • Wirtualny dostęp do Twojej firmy przez 24h na dobę.
 • Intuicyjne przejście z ulicy wprost do Twojej firmy.

Garść statystyk

WIRTUALNE WYCIECZKI POZWALAJĄ DWUKROTNIE ZWIĘKSZYĆ ZAINTERESOWANIE WPISAMI O FIRMIE

Użytkownicy, którzy wyświetlili wpis o firmie z wirtualną wycieczką, są dwa razy bardziej zainteresowani rezerwacją miejsca. W przypadku użytkowników w wieku 18-34 lata chęć dokonania rezerwacji po obejrzeniu wirtualnej wycieczki wzrosła aż o 130%.

DWÓCH NA TRZECH UŻYTKOWNIKÓW CHCE WIĘCEJ WIRTUALNYCH WYCIECZEK

Spośród ankietowanych użytkowników 67% chciałoby większej liczby wpisów o firmach z wirtualnymi wycieczkami. W pozostałej grupie 26% nie miało zdania, a 7% stwierdziło, że większa liczba wirtualnych wycieczek nie jest potrzebna.

GOOGLE TO NUMER 1 W WYSZUKIWANIU LOKALNYM
Poszukując online restauracji i hoteli, 62% użytkowników korzysta z Google

Porady dla klienta czyli jak przygotować się do sesji

Nawet najlepiej zaprogramowany wirtualny spacer, wykonany przy pomocy najlepszej jakości sprzętu nie przyniesie efektu, jeżeli nie zadbamy wcześniej o przeznaczone do prezentacji obiekty. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które dobrze jest wziąć pod uwagę przygotowując się do sesji. Możesz również pobrać uniwersalną listę czynności, które dobrze jest wykonać przed przystąpieniem fotografa do pracy.

Przede wszystkim porządek

Rozejrzyj się wokół i przyjrzyj dokładnie powierzchniom i obiektom, które będą fotografowane. Upewnij się, że wyglądają tak jak chciałbyś żeby wyglądały na zdjęciach. Często zbędne rzeczy, na które nie zwracasz uwagi na co dzień, na zdjęciach od razu przyciągają wzrok. Pamiętaj, że na zdjęciach panoramicznych oglądający dostrzeże również to co Ty masz w danym momencie za plecami. Przyjrzyj się więc parapetom, narożnikom, oknom czy też placom lub trawnikom przed posesjami.

Usuń zbędne rzeczy i niepotrzebny sprzęt

Przyjrzyj się miejscom pracy w pomieszczeniach Twojej firmy. Warto zadbać o to by na biurkach, regałach czy na ścianach znajdowały się jedynie przedmioty, które w sposób jednoznaczny kojarzą się z prowadzoną przez Ciebie działalnością. Poświęć trochę czasu na uporządkowanie dokumentów, przyborów do pisania, segregatorów, czasopism oraz biblioteczek. Schowaj kosze na śmiecie oraz gaśnice (o ile oczywiście nie są one głównym przedmiotem prowadzonej przez Ciebie działalności). Tą samą zasadą należy się kierować również w przypadku terenu przed posesją. Warto w dniu sesji nie parkować na firmowym parkingu zbędnych pojazdów oraz umyć te, które będą tam się znajdowały. Upewnij się, czy w okolicy nie rozpoczęły się akurat roboty drogowe, które mogłyby być widoczne w kadrze. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad przełożeniem sesji.

Ochrona informacji

Upewnij się, że na zdjęciach nie znajdą się przedmioty, których publikacja mogłaby wpłynąć na ujawnienie informacji mogących stanowić tajemnicę służbową firmy lub naruszyć prywatność osób trzecich. Dotyczy to przede wszystkim dokumentów zawierających wrażliwe treści czy też prywatnych zdjęć. Przed przystąpieniem do sesji warto zadbać o ich uprzątnięcie i schowanie.

Publikacja wizerunku personelu firmy

Zgodnie z prawem autorskim rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. Konieczne więc będzie podjęcie przez Ciebie decyzji czy na zdjęciach widoczne mają być osoby stanowiące personel Twojej firmy lub będące jej klientami. Jeżeli tak, warunkiem koniecznym będzie pozyskanie od nich pisemnej zgody. Gotowy do wypełnienia formularz zgody znajdziesz pod tym linkiem. Formularz taki powinna podpisać każda z osób, której wizerunek zostanie utrwalony podczas realizacji wirtualnego spaceru. Jeżeli uzyskanie takiej zgody okaże się niemożliwe lub osoby na zdjęciach jej nie wyrażą, wówczas koniecznym będzie zamazanie ich twarzy. W tym miejscu warto się więc zastanowić czy jeżeli obecność personelu nie jest niezbędna to nie lepszym pomysłem byłoby wykonanie sesji w dniu, w którym firma nie prowadzi bieżącej działalności.

Aranżacja wnętrz

Zaaranżuj wnętrza w taki sposób, aby sprawiały wrażanie przygotowanych do mającego odbyć się za chwilę eventu (zastawione stoły restauracyjne, ustawiona sala konferencyjna itp.)

Oświetlenie

Sesje wykonujemy w świetle zastanym bez użycia lamp błyskowych. Zatem istotne jest dla nas zarówno światło dzienne jak również oświetlenie sztuczne wypełniające pomieszczenia w Twojej firmie. Dlatego ważnym jest, aby przed sesją zadbać o to, aby każdy punkt świetlny był sprawny. Pomaga to nie  tylko fotografowi przy wykonywaniu sesji, ale przede wszystkim zdecydowanie podnosi estetykę fotografowanej przestrzeni. Tak więc postaraj się przed sesją o wymianę, żarówek i usprawnienie niedziałających lamp czy latarni.

Pobierz (PDF)
Pobierz (PDF)
Pobierz (DOC)

Cennik

Ceny wirtualnych spacerów uzależnione są przede wszystkim od ilości pojedynczych panoram wchodzących w skład wycieczki.

W przypadku zdjęć przeznaczonych do prezentacji na Google Street View koszty związane z oprogramowaniem spaceru w zasadzie nie występują, ponieważ nie zachodzi tu potrzeba wykonania czynności związanych z kodowaniem. Taki spacer wymaga natomiast właściwego połączenia poszczególnych panoram, właściwego ich umiejscowienia geograficznego i prawidłowego zorientowania ich względem siebie.

W przypadku wycieczek spersonalizowanych, przeznaczonych do umieszczenia na stronach www, proces postprodukcji jest nieco bardziej skomplikowany. Dołączenie multimediów, grafiki czy zaprojektowanie indywidualnego szablonu wycieczki czy menu wymaga wykonania dodatkowych czynności. Ma to wpływ zarówno na wydłużenie czasu potrzebnego na wykonanie spaceru jak również na zwiększenie ceny.

Usługę realizujemy na terenie całego kraju. Koszty związane z dojazdem ustalane są indywidualnie.

Ceny podstawowych usług

Panorama z ziemi

100
 • Zestaw zdjęć wykonanych z ziemi z wykorzystaniem techniki HDR, połączonych w pojedynczą panoramę, gotową do użycia w wirtualnym spacerze

Panorama z drona

300
 • Zestaw zdjęć wykonanych z powietrza, połączonych w pojedynczą panoramę, gotową do użycia w wirtualnym spacerze

Programowanie wycieczki

850
 • Przygotowanie wirtualnego spaceru poprzez połączenie ze sobą pojedynczych panoram, dodanie multimediów oraz personalizacja menu i wyglądu.

Ceny pakietów

Pakiet Mini

500
 • 5 panoram z ziemi
 • dodatkowa panorama z ziemi
  100 zł
 • dodatkowa panorama z drona
  250 zł
 • publikacja wybranych panoram w Google Street View
 • podstawowe łączenie panoram w spacer
 • 30% zniżki na programowanie spersonalizowanej wycieczki

Pakiet Standard

1500
 • 20 panoram z ziemi
 • dodatkowa panorama z ziemi
  70 zł
 • dodatkowa panorama z drona
  200 zł
 • publikacja wybranych panoram w Google Street View
 • podstawowe łączenie panoram w spacer
 • 40% zniżki na programowanie spersonalizowanej wycieczki

Pakiet Pro

2550
 • 35 panoram z ziemi
 • dodatkowa panorama z ziemi
  50 zł
 • dodatkowa panorama z drona
  150 zł
 • publikacja wybranych panoram w Google Street View
 • podstawowe łączenie panoram w spacer
 • 50% zniżki na programowanie spersonalizowanej wycieczki

Pakiet Premium

3300
 • powyżej 50 panoram z ziemi
 • dodatkowa panorama z ziemi
  40 zł
 • dodatkowa panorama z drona
  100 zł
 • publikacja wybranych panoram w Google Street View
 • podstawowe łączenie panoram w spacer
 • 80% zniżki na programowanie spersonalizowanej wycieczki